×

آشنایی با انواع هود برای باربیکیو

ویتا بختیاری
26 جولای 2022
دقیقه زمان برای مطالعه
انواع هود برای باربیکیو

انواع هود برای باربیکیو

ما برای تهیه غذای خود با باربیکیو نیاز به یک هود خوب داریم بعضی از افراد اعتقاد دارند پنجره و هوای آزاد هم همین کار را انجام میدهد و احتیاجی به هود نیست اما هود با داشتن مکنده قوی روغن موجود در هوا و بوی نامطبوع غذا را از بین میبرد.درایمن مقاله با انواع هود برای باربیکیو آشنا میشویم.

هود :

یکی از دغدغه مشتریان که باربیکیو تهیه مینمایند دود ناشی از طبخ کباب میباشد، مخصوصا مشتریانی که باربیکیو آنها در تراس خانه قرار خواهد گرفت و یا فضایی که برای باربیکیو در نظر گرفته اند بسته باشد.

میزان مکندی هود به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد:

 1. جهت جریان هوا
 2. قدرت فن یا همان سانترفیوژ

این نکته بسیار حائز اهمیت است که قدرت جریان هوا از هر سانترفیوژی قوی تر است، به طور مثال اگر باربیکیو در مسیر نسیم شرق به غرب قرار گرفته باشد دود توسط جریان هوا به سمت غرب یا شرق کشیده خواهد شد و هیچ مکنده های قادر نخواهد بود دود را به سمت بالا بکشاند و عملا هود یک وسیله فانتزی خواهد بود نه کاربردی.

پس به نتیجه میرسیم هود در جاهایی کاربرد دارد که جریان هوا ثابت باشد، حال فرض کنیم جریان هوا ثابت است و هود تعبیه شده است.

فن یا سانترفیوژ را  رو در 3 جا میشه تعبیه نمود:

 1. روی خود هود مشابه هودهای خانگی
 2. روی ورودی هوا که معمولا لوله 10 یا 15 تعبیه شده است
 3. روی خروجی هوا که معمولا در پشت بام میباشد

مزایا و معایب هر 3 تا روش :

روی خود هود:

این روش راحت ترین روش نصب فن میباشد زیرا مصرف کننده فقط نیاز به یک پریز برق دار تا هود را راه ندازی نماید.

ولی این روش از نظر کاربرد بسیار نامناسب میباشد و برای دستگاه های پر دودی مثل باربیکیو تقریبا بلا استفاده میباشد.زیرا اگر فن قوی روی هود سوار شود لرزش و صدای بالای آن باعث نارضایتی شده و ممولا کسی حاضر به روشن کردن آن نیست.

اگر فن ضعیف 10 روی هود تعبیه شده باشد مشابه هود خانگی عمل مینماید که حتما مستحضر هستید که مکندگی بسیار ضعیفی دارد و باز هم کاربردی نخواهد داشت

روی ورودی هوا که معمولا لوله 10 یا 15 تعبیه شده است :

پیشنهاد تیم فنی و مهندسی یوزتک استیل یکی از دو روش نصب فن یا سانتزفیوژ روی ورودی یا روجی هوا میباشد.

در حالت اول به مشتریانی توصیه میگردد که دسترسی سختی به پشت بام خواهند داشت و قادر به سیم کشی برق نیستند، در این حالت با نصب سانترفیوژ مسلما قدرت مکندگی افزایش قابل توجهی پیدا میکند ولی همچنان معضل صدای سانترفیوژ وجود خواهد داشت.

روی خروجی هوا که معمولا در پشت بام میباشد:

بهترین حالت از نظر فنی، نداشتن صدا و لرزش نصب فن قوی یا سانترفیوژ روی خروجی هوا میباشد، زیرا مشتری موجه لرزش و صدای آن نخواهد شد، همچنین از نظر فنی ر این حالت به دلیل ایجاد خلا قدرت مکندگی چندین برابر میگردد .

لازم به ذکر است این کار نیاز به سیم کشی و نصب کلید در دسترس برای استفاده آسان برای کاربر میباشد ، همچنین برای سانترفیوژ باید حتی المقدور میبایست یک سقف شیب دار در نظر گرفت تا در مقابل بارش  نور آفتاب قرار نگیرد تا عمر آن افزایش یابد. البته در بازار فن های ضد روطوب هم هست تا چنانچه امکان نصب سقف نبود بتوان از آن استفاه نمود.

هودهای یگری نیز ساخنه میشوند که به دلیل سنگینی وزن و همچنین هزینه بالا برای مصارف خونگی و باربیکیو توصیه نمیگردد.

به عنوان مثال :

هود تک جداره صنعتی، هود دو جداره صنعتی، هود لیستد و انواع هود های فیلتر دار که در رستوران ها کاربرد خواهد داشت.

یکی دیگر از انواع هود برای باربیکیو در شرکت یوزتک به صورت تک جداره و بدون فن سرخود تولید میشود که به چند دسته تقسیم میشود

 1. هود تک شیب (حالت مکعبی)
 2. هود 3 شیب (حالت فانتزی)

این هودها در شرکت یوزتک استیل با متریالی از قبیل استیل 304 نگیر، استیل 430 بگیر، ورق های رنگی، تلفیق استیل با چوب، تلفیق ورق رنگی با چوب ارائه میگردد که تصاویر آن قابل مشاهده میباشد

برای اطلاعات تکمیلی در مورد هود میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع هود برای باربیکیو

معرفی هود تک شیب

قطعا یکی از سوالاتی که برای شما عزیزان به وجود آمده برای انواع هود برای باربیکیو این است که ویژگی های هود تک شیب و سه شیب چیست و هر کدام از آن ها چه مزایا و معایبی دارند؟ هود تک شیب که به عنوان هود شومینه ای هم شناخته می شود از نخستین مدل هود محسوب می شود که نه تنها در ساخت باربیکیو گازی و ذغالی کاربرد دارد بلکه از آن ها در آشپزخانه ها نیز استفاده می شود. شکل ظاهری آن مانند T است که سطح زیرین آن تخت می باشد و به موازات باربیکیو قرار می گیرد و تمام صفحه را پوشش می دهد. اگر قصد دارید مکش بو و دود به طور عالی انجام شود هودهای تک شیب انتخاب مناسبی هستند.

مزایا

هود شومینه ای مزایای زیادی از جمله قیمت پایین تر نسبت به سایر مدل ها دارد. اگر قصد خرید باربیکیو گازی ذغالی یا باربیکیو آیلند را دارید و نمی خواهید هزینه گزافی بابت تجهیزات آن پرداخت کنید توصیه ما به شما انتخاب هود تک شیب می باشد. تنوع این هود در جنس، رنگ و مشخصات بی نظیر است و قطعا دست شما در انتخاب باز خواهد بود.

فرقی نمی کند که شما از باربیکیو گازی استفاده می کنید یا ذغالی و برقی! زیرا هود تک شیب با تمام باربیکیوها و سبک های آن سازگار می باشد. اگر تمایل دارید از سبک های مدرن در ساخت انواع باربیکیو و کباب پز بهره بگیرید این هود زیبایی آن را بیشتر می کند.

معایب

فیلترهایی که در هود تک شیب تعبیه می شوند در مجاورت با حرارت گاز هستند. به همین دلیل احتمال دفرمه شدن آن ها وجود دارد. علاوه بر آن فیلترها در معرض دید هستند و زودتر از سایر مدل ها کثیف می شوند. به همین دلیل باید در فواصل زمانی کوتاه تر اقدام به شستن و تمیز کردن آن ها کنید. نکته دیگری که جالب است به آن اشاره کنیم این است که اگر قد بلندی دارید احتمال برخورد سر با این هود وجود دارد. توجه به مزایا و معایب انواع هود برای باربیکیو در انتخاب آن اهمیت زیادی دارد.

معرفی هود سه شیب

پس از اینکه هود تک شیب را مورد بررسی قرار دادیم نوبت به این می رسد که ویژگی های هود سه شیب را ارزیابی کنیم. هود سه شیب که آن را به نام هود مورب نیز می شناسیم جزو مدل های جدید هود می باشد که در زاویه 45 درجه نصب می شود. انواع هود برای باربیکیو باید از جلوه ای زیبا برخوردار باشند. در هود مورب فیلترها قابل مشاهده نیستند و پشت درب آن قرار گرفته اند. شما می توانید در هنگام شروع طبخ غذا با باربیکیو، درب هود را باز کنید تا دود و بوی حاصل از آن به فیلترها جذب شود.

مزایا

هود مورب دارای ظاهری شیک و مدرن است که نه تنها در باربیکیو قابل نصب می باشد بلکه در بسیاری از آشپزخانه های مدرن نیز کاربرد دارد. فیلترهایی که در آن تعبیه شده در معرض حرارت مستقیم نیست و کمتر دچار مشکلاتی از جمله دفرمگی می شوند. امکاناتی مانند موتور سوپر سایلنت و کم صدا در هود مورب وجود دارد که سبب می شود در حین کار با آن، صدای آزاردهنده به گوش نرسد. همچنین تنوع در طرح و رنگ زیاد است.

معایب

در خصوص بررسی انواع هود برای باربیکیو باید بگوییم که هودهای مورب یا هود سه شیب از قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار است. زیرا تکنولوژی بکار رفته در آن پیشرفته تر است. نکته مهمی که می توان آن را جزو معایب دانست این است که بدنه آن ها معمولا از جنس شیشه است و زودتر کثیف می شود. برای حفظ زیبایی آن باید مراقب جلوگیری از آلودگی آن باشید و در فواصل زمانی کوتاه اقدام به تمیز کردن آن کنید. دسترسی به پنل بالایی هود مقداری دشوار است به همین دلیل برای سهولت در استفاده، ریموت هایی برای آن تولید می شود که روشن و خاموش کردن هود را آسان می کند.

 

خرید انواع باربیکیو با قیمت عالی

اکسسوری چیست :

مبنای قیمت گذاری در باربیکیوهای سفارشی یوزتک استیل متر طول و متریال به کار رفته میباشد، تجهیزات زیر به صورت عمومی در این قیمت گذاری دیده شده است ولی چنانچه مشتری تجهیز مازاد و یا خاصی نیاز داشته باشد، این تجهیز که با عنوان اکسسوری میباشد به هزینه دستگاه افزوده خواهد شد، لازم به ذکر است این اکسسوری ها ضرورت نخواهد داشت  با قیمت اعلامی شرکت در بازار نیز میتوان تهیه نمود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کباب پز تابشی چیست

کباب پز تابشی چیست ؟

کباب پز تابشی چیست و چگونه کار می کند؟ کباب پز تابشی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه ...
مدیر سایت
18 ژوئن 2022
باربیکیو ذغالی دیواری چیست

باربیکیو ذغالی دیواری چیست ؟

باربیکیو ذغالی دیواری چیست و چه کاربردی دارد؟ منظور از باربیکیو ذغالی دیواری چیست ؟ باربیکیو دیواری علاوه ...
ویتا بختیاری
15 اکتبر 2022

آشنایی با مزایای باربیکیو سفارشی به همراه گرم کن برقی

آشنایی با مزایای باربیکیو سفارشی به همراه گرم کن برقی از مهم ترین مزایای باربیکیو سفارشی به همراه ...
ویتا بختیاری
15 فوریه 2023
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader